новини сонячної енергетики
Чи добре ви розбираєтеся у сонячній енергетиці?


Сонячна енергетика викликає великий інтерес як серед прихильників "зеленої" енергії, так і серед тих, хто цікавляться сучасними технологіями. Так чи інакше, кожен чув про це джерело альтернативної енергії і, напевно, міркував про її переваги та можливості.


Як добре ви розбираєтесь у цій темі? Можливо, ви все експерт у сонячній енергетиці та можете підтримати будь-яку розмову серед однодумців та знаєте на якій стороні даху краще встановити сонячні панелі. Чи новачок і знаєте про сонячну енергію через ЗМІ та сусідів? Пройдіть наш фановий тест та опреділіть свій левел знань:

Рівень складності ⭐️⭐

Тест для тих, хто думає що все знає про сонячну енергетику

Залиште свій емейл, і ми відправимо результати тесту вам на пошту
Так тримати! Запитання позаду, а результати — попереду. Залиште свій мейл, щоб дізнатись новачок ви чи експерт у сонячній енергетиці.
Почнемо з простого. Як енергія сонця перетворюється у електричний струм?
А на якій стороні даху будинку краще встановити фотомодулі?
Ідея використовувати сонячну енергію в промислових цілях бере свій початок майже двісті років тому. Але в який період сонячна енергетика почала активно розвиватися?
Розвиток сонячної енергетики і постійне вдосконалення технологій позитивно позначається на ціні фотомодулів. Як думаєте, наскільки знизилася ціна сонячної генерації за останні 10 років?
Яка максимальна дозволена потужність сонячних електростанцій для будинку?
Який вид сонячних станції не існує?
Як вважаєте, скільки українських сімей вже встановили сонячну станцію на своє домогосподарство?
Хто є світовим лідером з установки сонячних станцій?
Останній ривок! Для виробництва більшості сонячних панелей використовуються кристали кремнію. Для деяких моделей використовують елементи індію і міді. Питання: які з цих видів фотомодулів — вигаданий?
Ваш email
Люди поділяються на два типи: ті, хто знають про можливості сонячної енергетики для світу і те, як отримати від них користь і тих, хто думає що сонячні станції доступні тільки депутатам.

Давайте розберемося, хто з них прав.


Заперечення № 1


Так, для генерації електроенергії сонячної енергії необхідно інвестувати достатню суму грошей на обладнання (це фотомодулі, інвертор, акумулятори, дроти, послуги монтажу тощо). Але ціни на обладнання з кожним роком знижуються, а завдяки державній програмі "зелений" тариф окупність сонячної станції складає від 3 до 6 років. Також кліматичне розташування України — одне з найкращих у Європі, що також впливає на термін окупності.

"Зелений" тариф — програма стимуляції розвитку альтернативної енергетики. Простими словами — це тариф, по якому з держава купує електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел джерел (сонця, повітря, води, землі).
Ставка за “зеленим” тарифом складає € 0,162 за 1 кВт⋅год

Так як сонячна енергія — це невичерпний ресурс, то можно бути впевненими, що актуальність сонячної енергетики буде тільки зростати.
Окрім того, установка сонячних станцій це не тільки пасивний прибуток за "зеленим" тарифом, а ще і економія на власному споживанні. Якщо підключити до станції акумулятори, то ви забезпечите свій безперебійним джерелом живлення 24/7.


Заперечення № 2
Видобуток вугілля призводить до зміни природних ландшафтів, а в наслідку і до їх руйнування. Чим більше вугілля ми спалюємо, тим більше шкоди наносимо навколишньому середовищу, так як збільшується рівень ртуті і смогу. Також неакуратно видобуток і транспортування нафти здатна знищити в радіусі тисячі кілометрів.

Тому більш доцільно і безпечно для екології використовувати поновлюване джерело енергії — Сонце.

Заперечення № 3

Бум на виробництво сонячних панелей почався не так давно, тому поки не було великих проблем з їх утилізацією.

Сонячні технології не стоять на місці і вчені активно шукають безпечний спосіб утилізації фотомодулів. Вже зараз багато виробників беруть старі панелі на вторинну переробку. Це не тільки забезпечує їх безпеку для навколишнього середовища, але і економічно вигідно для власників сонячних станцій.

Заперечення № 4

«Сонячні батареї не працюють взимку» — очолює список міфів про сонячні електростанції. Але насправді для работі сонячних батарей необхідне світло, а не тепло.

В Україні ефективність сонячних панелей взимку падає в 2-3 рази ніж влітку, тому що взимку на квадратний метр припадає менше сонячної радіації. В середньому, панелі на 10 кВт в цю пору року виробляють 300 кВт/міс на площу будинку на 100-150 квадратів. Цього цілком достатньо, щоб забезпечити електроенергією велику родину, яка живе в приватній будівлі.

Сніг — ще один фактор, який знижує ефективність фотомодулів, але не є критичним. У день панелі прогріваються, сніг тане і станція продовжує генерувати електроенергію. Але якщо випало багато опадів — панелі слід очистити самостійно.

Також важливо щоб фотомодулі були встановлені під оптимальним кутом для максимального вироблення електроенергії взимку — зазвичай це від 60 до 90 градусів, залежно від регіону.

Отже, зима сонячним батареям не так страшна — станція буде працювати в будь-яку пору року.

Заперечення № 5

Головне правило – слідкувати за генерацією станції. Це найкращий спосіб дізнатися про коректну роботу всієї системи. А як доглядати за станцією розкаже наш експерт:


Висновки

Як і у всього нового і незвичайного, у сонячної енергетики є свої прихильники і противники. Кожна сторона має право на свою думку, тож дискусії на цю тему завжди цікаві.

Цією статтею ми показали відповіді на найпопулярніші заперечення на тему енергії Сонця. І сподіваємося, що ці знання допоможуть кожному для себе визначити, до якого типу людей ви відноситися — експертів або новачків у сонячній енергетиці. А якщо ви замуслюєтеся над встановленням сонячної станції — пройдіть короткий онлай-тест, за яким ви отримуєте розрахунки станції для вашого дому.



Дізнайтесь реальні історії людей, які вже встановили сонячні станції під "зелений" тариф для свого дому.


ЗАВАНТАЖТЕ ПРИКЛАДИ СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ ПІД "ЗЕЛЕНИЙ" ТАРИФ

Завантаження презентації почнеться автоматично.
Ми не передаємо дані третім особам.
Дізнайтесь, що буде, якщо якщо настане дефіцит палива
Zero emission — реальність чи фантастика?
Вся правда про Європейську енергетичну кризу
Що таке "зелений" тариф та як його підключити?
Дізнайтесь більше про енергетичну кризу та "стабільне" паливо
Розповідаємо, що треба для оформлення "зеленого" тарифу
Майбутній дефіцит палива залишить будинки без енергії?
Як досягти нульових викидів у промисловості та транспорті
Made on
Tilda