Новини сонячної енергетики
Сонячні батареї: переваги та недоліки


Серед усіх джерел енергії Сонце є найбільш вигідним та перспективним. Його енергія невичерпна ще на найближчі 6 мільярдів років, її видобуток безкоштовний. Сонце може заживити усю планету, адже за одну годину до неї доходить достатня кількість енергії, щоб на рік забезпечити електроенергією усе населення Землі.

В українських реаліях існують свої недоліки та переваги встановлення сонячних батарей.
Умовно їх можна розділити на три категорії:

  • витрати;
  • ефективність в умовах українського клімату;
  • екологічні аспекти.
Ми пропонуємо зупинитись на кожному з цих пунктів та розібрати детальніше усі плюси та мінуси цієї технології.


Окупність сонячної енергії

Витрати на виробництво фотоелементів для сонячних батарей з кожним роком знижуються, і ця тенденція зберігається. Це означає, що вартість батарей продовжує падати – спеціалісти прогнозують, що до 2023 року кіловат енергії Сонця наздожене у ціні традиційні аналоги.

До того ж, видобуток електроенергії таким шляхом дозволить швидко швидше окупити станцію: держава зацікавлена у придбанні чистої енергії.

Клімат

Логічно, що максимум енергії накопичується за сонячні місяці з середини весни до середини осені. Для українського клімату характерна висока сонячна активність практично на всій площі країни. Навіть у пасмурну погоду, характерну для більш холодних періодів, сонячна енергія не перестає вироблятися, хоча і робить це з меншою ефективністю.

Найбільш висока сонячна активність спостерігається традиційно у більш південних областях України: Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській та Дніпропетровській. Високий рівень інсоляції робить територію України привабливою для розвитку технологій виробництва чистої енергії, а “зелений тариф” дозволяє робити це вигідно.

Наскільки це екологічно?

Сонячні панелі дозволяють виробляти чисту енергію з невичерпного джерела, зменшуючи кількість шкідливих вибросів в атмосферу у процесі виробництва електроенергії традиційними способами.
Незважаючи на очевидну екологічність самої технології, сонячні батареї все ще наносять шкоду навколишньому середовищу. У їх виробництві використовуються певні токсичні матеріали, їх транспортування залишає значний углеродний слід, і досі немає чіткої визначеності у тому, як правильно утилізувати сонячні панелі

Але не все так погано – зараз розробляються та покращуються варіанти безпечної утилізації сонячних батарей. А з тим, як вчені трудяться над підвищенням ефективності фотоелементів зі застосуванням досягнень сучасної фізики, немає сенсу сумніватись у тому, що такий вид видобутку електроенергії стане в рази екологічніше.

Сонячній енергетиці є куди розвиватись, і їй уже зараз приписують майбутнє енергетичної галузі. Якщо ви бажаєте дізнатись, про можливості та переваги сонячної енергії для вашого дому — пройдіть онлайн-тест та отримуйте індивідуальні розрахунки.

Дізнайтесь реальні історії людей, які вже встановили сонячні станції під "зелений" тариф для свого дому.


ЗАВАНТАЖТЕ ПРИКЛАДИ СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ ПІД "ЗЕЛЕНИЙ" ТАРИФ

Завантаження презентації почнеться автоматично.
Ми не передаємо дані третім особам.
Дізнайтесь, що буде, якщо якщо настане дефіцит палива
Zero emission — реальність чи фантастика?
Вся правда про Європейську енергетичну кризу
Що таке "зелений" тариф та як його підключити?
Дізнайтесь більше про енергетичну кризу та "стабільне" паливо
Розповідаємо, що треба для оформлення "зеленого" тарифу
Майбутній дефіцит палива залишить будинки без енергії?
Як досягти нульових викидів у промисловості та транспорті
Made on
Tilda