Експерти відзначають, що раніше сонячна енергетика була дотаційною галуззю, а зараз вона отримала економічну привабливість, що призводить до часткового або повного заміщення інших, менш екологічних видів видобутку електрики. Статистика показує, що до кінця десятиліття в таких країнах як США, Китай, Канада, Індія і десятках інших держав настане домінування сонячної енергії.
Головна привабливість такого електрики полягає в її вартості. Для бізнесу це надзвичайно вигідно, тому що витрати на виробництво знижуються і створюється додатковий прибуток. Варто зазначити, що поширення двосторонніх, а також великоформатних сонячних панелей і трекерів теж буде сприяти зниженню цін. Автори роблять акцент на тому, що прогноз засновано на вже існуючих технологіях і поки не припускаються нові відкриття в індустрії.
Протягом десятиліття експлуатаційні витрати в галузі знизяться. Розвиток науки сприяє даній тенденції, і з кожним роком вченим вдається створювати панелі з усе більшою ефективністю.
Існує і зворотний бік цієї ситуації. За мірою здешевлення виробництва буде падати і вартість сонячної енергії, що відіб’ється на приватних СЕС, які можуть бути витіснені з ринку, оскільки їх потужності буде вже недостатньо.
У нафтогазовому штаті Техас сонячна і вітрова енергетика вже обходиться набагато дешевше класичних методів видобутку електрики, що призводить до поступового їх заміщення. Така ж тенденція присутня в Іспанії і Італії, де оптові ціни в галузі сонячної енергетики значно впали порівняно з минулими роками.
Очікується, що в цьому році у світі буде побудовано
сонячні електростанції загальною потужністю 194 ГВт. Це безсумнівно вплине на енергоринок, а також залучить інвесторів у такі технології, додатково популяризуючи цей екологічний і перспективний спосіб видобутку електроенергії.