Новини сонячної енергетики
Сонячна енергетика виробляє найдешевшу електроенергію


Наприкінці 2020 року провідні експерти в галузі чистої енергетики випустили звіт, присвячений економіці виробництва сонячної електроенергії. У ньому відмічено, що її вартість впала на 90% з початку цього століття. Фахівці прогнозують подальше зниження на 15-25% до 2030 року.
У багатьох країнах найдешевшою формою видобутку електроенергії стали саме сонячні панелі. У цей список включені 16 штатів США, окремі райони Іспанії, Італії та Індії.


Експерти відзначають, що раніше сонячна енергетика була дотаційною галуззю, а зараз вона отримала економічну привабливість, що призводить до часткового або повного заміщення інших, менш екологічних видів видобутку електрики. Статистика показує, що до кінця десятиліття в таких країнах як США, Китай, Канада, Індія і десятках інших держав настане домінування сонячної енергії.
Головна привабливість такого електрики полягає в її вартості. Для бізнесу це надзвичайно вигідно, тому що витрати на виробництво знижуються і створюється додатковий прибуток. Варто зазначити, що поширення двосторонніх, а також великоформатних сонячних панелей і трекерів теж буде сприяти зниженню цін. Автори роблять акцент на тому, що прогноз засновано на вже існуючих технологіях і поки не припускаються нові відкриття в індустрії.

Протягом десятиліття експлуатаційні витрати в галузі знизяться. Розвиток науки сприяє даній тенденції, і з кожним роком вченим вдається створювати панелі з усе більшою ефективністю.
Існує і зворотний бік цієї ситуації. За мірою здешевлення виробництва буде падати і вартість сонячної енергії, що відіб’ється на приватних СЕС, які можуть бути витіснені з ринку, оскільки їх потужності буде вже недостатньо.

У нафтогазовому штаті Техас сонячна і вітрова енергетика вже обходиться набагато дешевше класичних методів видобутку електрики, що призводить до поступового їх заміщення. Така ж тенденція присутня в Іспанії і Італії, де оптові ціни в галузі сонячної енергетики значно впали порівняно з минулими роками.

Очікується, що в цьому році у світі буде побудовано сонячні електростанції загальною потужністю 194 ГВт. Це безсумнівно вплине на енергоринок, а також залучить інвесторів у такі технології, додатково популяризуючи цей екологічний і перспективний спосіб видобутку електроенергії.

Дізнайтесь реальні історії людей, які вже встановили сонячні станції під "зелений" тариф для свого дому.


ЗАВАНТАЖТЕ ПРИКЛАДИ СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ ПІД "ЗЕЛЕНИЙ" ТАРИФ

Завантаження презентації почнеться автоматично.
Ми не передаємо дані третім особам.
Made on
Tilda