Новини сонячної енергетики
Як працюють
сонячні батареї


На початку 2020 року в Україні приватні домогосподарства були обладнані 22 тисячами електроустановок, що працюють на основі сонячної енергії. Сонячні батареї мають високу надійність, прості в обслуговуванні, а також стрімко дешевшають на ринку. Щоб зрозуміти, як вони працюють, треба знати їх види.



Існуючі різновиди батарей

Залежно від структури використовуваного матеріалу виділяють три види батарей: монокристалічні, полікристалічні, і тонкоплівкові або гнучкі. Найпоширенішими вважаються два перших види. Їх ми і розглянемо докладніше.

Всі типи панелей виготовлені з кремнію.
Монокристалічні не мають домішок, але варто відзначити, що при їх виготовленні використовують бор, який все ще є предметом дискусій про екологічність виробництва сонячних панелей. З цих матеріалів отримують розплав, куди занурюють початковий кристал, потім за мірою його росту обережно підіймають і витягують заготовку. Її нарізають на пластини темно-синього або чорного кольору. Ефективність таких панелей досягає 23%.

Полікристалічні батареї мають схожий процес виготовлення, але при цьому використовується кремній меншої чистоти, а також технологія охолодження кремнієвої пластини, що значно здешевлює виробництво. Колір такої панелі яскраво-синій, в деяких випадках — сріблястий. Через наявність неоднорідного полікристала ефективність таких пристроїв становить не більше 18%.

Принцип роботи сонячних панелей

Щоб зрозуміти, як працюють батареї, не потрібно заглиблюватися в курс фізики чи вивчати складну для розуміння виробничу документацію. Процес перетворення УФ-випромінювання в електрику можна пояснити простими словами.

Кремнієва пластина виконує роль фотоперетворювача, який трансформує енергію сонця в електрику. Вона має 2 частини: одна заряджена електронами, інша порожня. Між ними є простір, яке заважає електронам перейти з зарядженої зони в “порожню”. При потраплянні світла на панель, електрони починають рухатися, утворюючи постійний струм, а встановлений під пластинами інвертор перетворює цей струм в перемінний.

Можливості сонячних батарей

В Україні для власників домашніх сонячних електростанцій пропонується “зелений тариф”, під яким розуміється фінансування надлишків енергії державою.

Кожен кіловат невикористаної сонячної енергії можна продати за 16-18 євроцентів, що дозволяє за рік отримати до 5ООО євро. Виплати за "зеленим" тарифом залежать від двох чинників: правильності налаштування сонячних панелей у потрібній кількості і раціональності використання електроенергії вашим домогосподарством.

Дізнайтеся, як сьогоднішні вчинки людства впливають на розвиток майбутнього та які виклики на нас чекають вже зовсім скоро.


Отримайте книгу у подарунок!

Подарунок буде відправлений на ваш емейл.
Ми не передаємо дані третім особам.
Книга у подарунок
Бестселер 2020
Дізнайтесь реальні історії людей, які вже встановили сонячні станції під "зелений" тариф для свого дому.


ЗАВАНТАЖТЕ ПРИКЛАДИ СОНЯЧНИХ СТАНЦІЙ ПІД "ЗЕЛЕНИЙ" ТАРИФ

Завантаження презентації почнеться автоматично.
Ми не передаємо дані третім особам.
Made on
Tilda