Сонячна енергетика викликає великий інтерес як серед прихильників “зеленої” енергії, так і серед тих, хто цікавляться сучасними технологіями. Так чи інакше, кожен чув про це джерело альтернативної енергії і, напевно, міркував про її переваги та можливості.
Як добре ви розбираєтесь у цій темі? Можливо, ви все експерт у сонячній енергетиці та можете підтримати будь-яку розмову серед однодумців та знаєте на якій стороні даху краще встановити сонячні панелі. Чи новачок і знаєте про сонячну енергію через ЗМІ та сусідів?
Люди поділяються на два типи: ті, хто знають про можливості сонячної енергетики для світу і те, як отримати від них користь і тих, хто думає що сонячні станції доступні тільки депутатам.
Давайте розберемося, хто з них прав.
Заперечення № 1
Так, для генерації електроенергії сонячної енергії необхідно інвестувати достатню суму грошей на обладнання (це фотомодулі, інвертор, акумулятори, дроти, послуги монтажу тощо). Але ціни на обладнання з кожним роком знижуються, а завдяки державній програмі “зелений” тариф окупність сонячної станції складає від 3 до 6 років. Також кліматичне розташування України — одне з найкращих у Європі, що також впливає на термін окупності.
Так як сонячна енергія — це невичерпний ресурс, то можно бути впевненими, що актуальність сонячної енергетики буде тільки зростати.
Окрім того, установка сонячних станцій це не тільки пасивний прибуток за “зеленим” тарифом, а ще і економія на власному споживанні. Якщо підключити до станції акумулятори, то ви забезпечите свій безперебійним джерелом живлення 24/7.
Заперечення № 2
Видобуток вугілля призводить до зміни природних ландшафтів, а в наслідку і до їх руйнування. Чим більше вугілля ми спалюємо, тим більше шкоди наносимо навколишньому середовищу, так як збільшується рівень ртуті і смогу. Також неакуратно видобуток і транспортування нафти здатна знищити в радіусі тисячі кілометрів.
Тому більш доцільно і безпечно для екології використовувати поновлюване джерело енергії — Сонце.
Заперечення № 3
Бум на виробництво сонячних панелей почався не так давно, тому поки не було великих проблем з їх утилізацією.
Сонячні технології не стоять на місці і вчені активно шукають безпечний спосіб утилізації фотомодулів. Вже зараз багато виробників беруть старі панелі на вторинну переробку. Це не тільки забезпечує їх безпеку для навколишнього середовища, але і економічно вигідно для власників сонячних станцій.
Заперечення № 4
«Сонячні батареї не працюють взимку» — очолює список міфів про сонячні електростанції. Але насправді для работі сонячних батарей необхідне світло, а не тепло.
В Україні ефективність сонячних панелей взимку падає в 2-3 рази ніж влітку, тому що взимку на квадратний метр припадає менше сонячної радіації. В середньому, панелі на 10 кВт в цю пору року виробляють 300 кВт/міс на площу будинку на 100-150 квадратів. Цього цілком достатньо, щоб забезпечити електроенергією велику родину, яка живе в приватній будівлі.
Сніг — ще один фактор, який знижує ефективність фотомодулів, але не є критичним. У день панелі прогріваються, сніг тане і станція продовжує генерувати електроенергію. Але якщо випало багато опадів — панелі слід очистити самостійно.
Також важливо щоб фотомодулі були встановлені під оптимальним кутом для максимального вироблення електроенергії взимку — зазвичай це від 60 до 90 градусів, залежно від регіону.
Отже, зима сонячним батареям не так страшна — станція буде працювати в будь-яку пору року.
Заперечення № 5
Головне правило – слідкувати за генерацією станції. Це найкращий спосіб дізнатися про коректну роботу всієї системи. А як доглядати за станцією розкаже наш експерт:
Висновки
Як і у всього нового і незвичайного, у сонячної енергетики є свої прихильники і противники. Кожна сторона має право на свою думку, тож дискусії на цю тему завжди цікаві.
Цією статтею ми показали відповіді на найпопулярніші заперечення на тему енергії Сонця. І сподіваємося, що ці знання допоможуть кожному для себе визначити, до якого типу людей ви відноситися — експертів або новачків у сонячній енергетиці.