Net billing замінить "зелений" тариф?
29 жовтня Міністерство енергетики України повідомило, що працює над упровадженням системи підтримки малої розподіленої генерації Net Billing, яка має замінити нинішню систему "зелених" тарифів для виробників чистої енергії.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ ЗАРАЗ


Ви є власником джерела зеленої енергії, наприклад сонячної станції. Станція генерує електроенергію, яка забезпечує живлення вашого дому чи підприємтва. Все, що НЕ спожив ваш будинок чи підприємтсво – віддається в загальну мережу та нараховується на ваш баланс за "зеленим" тарифом – 0.164 EUR за кВт.

ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ NET BILLING


За віддану в мережу енергію ви отримуєте виплати на свій рахунок. Витрачати їх можна тільки на оплату комунальних за електроенергію, якщо зеленої енергії, яку виробляє ваша станція, недостатньо. Зазвичай це потрібно у темний час доби та взимку.


Net billing буде працювати як для приватних домогосподарств, так і для підприємств. При цьому старі договори щодо "зеленого" тарифу продовжують діяти до 2030 року. Це означає, що тих, хто вже встановив сонячну станцію та підключив "зелений" тариф, нова система винагороди не торкнеться.


Коли запрацює нова система Net billing поки що невідомо. Але судячи з того, що вона ще на стадії розробки, це трапиться не раніше середини 2022 року.


ВИСНОВКИ

1. Підприємці отримують додатковий інструмент для компенсації споживання завдяки енергії сонця.

2. Для приватного сектору такої привабливої системи ВДЕ як зараз, на жаль, вже не буде. Ті, хто встигнуть підключити свої станції до скасування "зеленого" тарифу, отримають кращі умови до 2030 року.


Тому вже найближчим часом слід очікувати нові рекорди по кількості встановлення сонячних станцій та підключення їх до “зеленого” тарифу.

Made on
Tilda